12 Temmuz 2010 Pazartesi

inglorious basterds


imdb:8.4/10

yasemin:9/10Akşam otururken Emirin aaa bunu izle demesi üzerine cd yi çıkarıp taktık.Böylece film boyunca çıkaracağım ayy,iyakk,off,allah kahrı gibi ses efektlerinin doğması böyle başladı.Shosanna karakterini hayranlıkla izledim.Yaşam tarzı,bir sinemanın başında olması,biraz da bohem bir hava! İzleyiciyi kendine hayran bıraktıracak nitelikteydi.
Oyuncular;
Brad Pitt (Lt. Aldo Raine) , Diane Kruger (Bridget von Hammersmark) , Eli Roth (Sgt. Donnie Donowitz) , Mike Myers (General Ed Fenech) , B.J. Novak (PFC Utivic) , Christoph Waltz (Col. Hans Landa) , Mélanie Laurent (Shosanna Dreyfus) , Michael Fassbende (Lt. Archie Hicox) , Daniel Brühl (Pvt Fredrick Zoller) , Til Schweiger (Sgt. Hugo Stiglitz) , August Diehl (Major Dieter Hellstrom) , Sylvester Groth (Joseph Goebbels
Bir Quentin Tarantino filmi.Senaryosuda Quentin Tarantino'ya ait.
Konusu;
“Inglorious Basterds”ın konusu, Alman işgali altındaki Fransa’da başlar. Çok sevdiği ailesinin, Nazi Albay Hans Landa’nın (Christoph Waltz) tarafından katledilmesine tanıklık eden Shosanna Dreyfus (Melanie Laurent) adlı kadın, katliamdan kılpayı kurtularak Paris’e kaçar. Orada sinema salonu sahibi ve işletmecisi olarak yeni bir kimlik edinir.Aynı günlerda Avrupa’nın başka bir köşesinde Teğmen Aldo Raine (Brad Pitt), Yahudi askerler tarafından kurulan bir grubu düşmana karşı misilleme yapma amacıyla organize etmektedir. Düşmanları tarafından “Piçler” yakıştırmasıyla bilinen Raine’ın grubu, Nazi Almanyasının önde gidenlerine zarar verme misyonunu üstlenmiştir. Bu amaçla, Alman sinema oyuncusu ve gizli ajan Bridget Von Hammersmark (Diane Kruger) ile işbirliği yaparlar. Shasoanna’nın kendi intikamını alma planlarını yaptığı bir sinema salonunun çatısı altında hepsinin kaderleri kesişecektir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder